26-11-2016

VVN afd. Maasland (regio Oss) aanwezig bij informatiemarkt (Hart)Veilig Geffen


Aan de veiligheid van iedereen werd op zaterdag 26 november 2016 door diverse partijen extra aandacht geschonken. Door stichting AED-beheer werd een informatieve en vooral ook leerzame dag georganiseerd in de brandweerkazerne van Geffen.

VVN afd. Maasland was aanwezig met de volgende projecten:

 • DODEHOEKPROJECT:
  Door plaats te nemen achter het stuur van een vrachtwagencombinatie kon men in de praktijk ervaren wat een chauffeur wel, maar vooral niet ziet.
 • ALCOHOL- EN DRUGSBRIL:
  Geïnteresseerden hebben kunnen ervaren wat het gebruik van alcohol of drugs voor invloed heeft, door met een alcohol- en drugsbril op te lopen over een uitgezet parcours. Met behulp van speciaal vervaardigde lenzen simuleert de alcohol- en drugsbril de effecten van het gebruik hiervan op je lichaam. Deze brillen evenaren het gevoel van onder invloed zijn op een realistische manier. Dit om te ervaren dat het gebruik van alcohol of drugs zeker niet samen gaan met deelname aan het verkeer!
 • RIJSIMULATOR:
  Achter het stuur van een rijsimulator de rijvaardigheid testen (leeftijd 18+) onder begeleiding van deskundige instructeurs:
  – De invloed van alcohol op het rijgedrag
  – Moeilijke weersomstandigheden zoals regen, mist en sneeuw
  – Zuinig en bewust rijden
  – Het Nieuwe Rijden
  – Een reactietest