Virtual Reality brillen

Door de Virtual Reality bril op te zetten ervaar je zelf hoe slecht je zichtbaar bent in het donker zonder goede fietsverlichting én ervaar je als chauffeur van een vrachtauto wat de Dode Hoek betekent.
Vanaf februari 2026 staan er 2 films op de VR-brillen:

  1. Fietsverlichting
  2. Dode Hoek
  1. Fietsverlichting
    Voldoende zichtbaar zijn op de fiets is iedere dag voor iedereen belangrijk. Voor kinderen is dit van nog groter belang, omdat zij doorgaans kwetsbaarder zijn in het verkeer. Vanaf een jaar of 9 gaan kinderen steeds vaker zelfstandig het verkeer in op de fiets. Niet alleen naar school, maar ook naar sportclub, stad of bibliotheek. Vaak ’s morgens of tegen de avond, soms ook met slecht weer. Voor automobilisten hèt moment van de dag waarop zij gehaast naar huis rijden. Maar ook hèt moment van de dag om een kind op de fiets over het hoofd te zien.
    Met dit project wil VVN-afdeling Maasland (Oss en Bernheze) zowel kinderen als hun ouders informeren over de mogelijkheden die er zijn op het gebied van fietsverlichting. Maar bovenal willen wij iedereen aan het denken zetten en de gevaren laten zien van slecht zichtbaar zijn op de fiets.
  2. Dode Hoek
    De film over de dode Hoek kent drie onderdelen:
    A. Een theoretisch deel, waar met animaties en gesproken tekst wordt aangegeven wat en waar die dode hoek nu precies is en wat dat betekent voor het zichtveld van de chauffeur en voor de fietser.
    B. Bewegend beeld, waarbij je in de cabine achter het stuur zit en een route rijdt. Daarbij geeft de voice-over de aandachtspunten aan. De 3D opname maakt mogelijk dat je de omgeving, spiegels e.d. links en rechts goed kunt zien.
    C. Een verbreding:
    • ook andere auto’s hebben een dode Hoek
    • en een samenvatting, waarin aangegeven waar de kinderen rekening mee moeten houden in het verkeer bij grote auto’s.

Reserveer de VR brillen voor je klas

Veilig Verkeer afdeling Maasland heeft een set van 9 VR brillen beschikbaar die je tijdelijk kunt gebruiken.

De scholen uit het werkgebied van VVN afdeling Maasland kunnen gratis gebruik maken van dit project.

Download hier de lesbrief en de gebruikshandleiding voor de VR Brillen. Klik hier voor de inrichting van de koffer.

Gerelateerd

Andere projecten