26-03-2019

Dode hoek les in Oss

Uit: Brabants Dagblad dinsdag 26 maart.

Hoe doe je dat? Iets laten zien, wat je juist níet ziet? Heel eenvoudig. Zet een leerling in de cabine van een vrachtwagen, zet een paar leerlingen in de dode hoek en laat ze eruit te voorschijn komen. 320 leerlingen van het Hooghuis in Oss kregen gisteren in het kader van het project Good 2 See You dode-hoek-les van vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland, afdeling Maasland. Vier vrachtwagencombinaties stonden daarvoor klaar in de Meidoornlaan. Eén voor één klimmen de jongens en meiden in de cabine. En inderdaad, de klasgenoten die beneden dicht bij de cabine in de dode hoek staan, zijn echt totáál niet te zien. Ga dus als het even kan niet precies op die plek stilstaan als je bijvoorbeeld wacht voor een stoplicht, zo luidde het advies. En kijk altijd goed, bijvoorbeeld door oogcontact te maken, of de chauffeur jou heeft gezien. VVN geeft de lessen ook veel op lagere scholen.