25-10-2018

Auto te water in Oss, weer een project van Veilig Verkeer afdeling Maasland

(Uit Brabants Dagblad – Oss, vrijdag 26 oktober 2018)

Het is net bungeejump, de één aarzelt geen seconde en handelt terstond. En de ander heeft gewoon wat langer tijd nodig. Maar dat laatste is niet écht handig als je met je per ongeluk met je auto in de plomp terechtkomt.

Gisteren gingen acht cursisten van de Volksuniversiteit Oss in het nieuwe wedstrijdbad van het golfslagbad aan de Euterpelaan met een mooi blauw autootje te water.

Instructeurs van de Reddingsbrigade Oss gaven hun vooral de boodschap mee rustig te blijven. Daarna gingen de deelnemers gekleed met het voertuig het zwembad in. Ook kregen ze tijdens de workshop uitgelegd hoe ze mensen verantwoord kunnen helpen, die per ongeluk met een auto in het water belanden. Het was gisteravond voor het eerst sinds lange tijd dat de Volksuniversiteit Oss deze cursus gaf.